Turystyka

Backpacking

Off 2

Czy można powiedzieć, że turystyka jest dla każdego? Jeśli weźmiemy pod uwagę jej różne formy, a także możliwości podróżowania, możemy pokusić się o takie stwierdzenie.

A jaka turystyka jest najlepsza dla młodych aktywnych osób, które mają niestety ograniczony budżet, a chciałyby poznawać świat, zgłębiać jego  odmienność kulturową? Dla takich osób najlepsza formą staje się backpacking. Jest to turystyka, której fundamentem staje się podróżowanie z niewielkim bagażem, najczęściej w formie dużego turystycznego plecaka. Osoby tak podróżujące korzystają z najtańszych środków transportu, najczęściej lokalnych, a także tanich noclegów i tych atrakcji turystycznych, które nie wymagają wysokich opłat.

Backpacking uprawiany jest na całym świecie. Jako turystyka pozwala on nie tylko zwiedzać świat, ale też z bliska poznawać kulturę. Turysta nie nocuje w hotelu, ale najczęściej w sercu miejscowości, w prywatnej, taniej kwaterze, dzięki czemu na wyciągnięcie ręki ma kulturę tego miejsca i może ją zgłębiać.

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:

Losowe artykuły:

  • Gdańsk Stavanger

      Gdańsk Stavanger dla każdego Tanie linie lotnicze szturmem podbijają serca Polaków. Okołoweekendowe wyjazdy są świetną alternatywą do tradycyjnych wyjazdów za miasto. Tym bardziej, jeśli cena biletu lotniczego jest niższa niż koszt paliwa, by dojechać na działkę do cioci. Nic więc dziwnego w tym, że coraz częściej wyruszamy w miejsca, o których nawet nie wiedzieliśmy,…

  • Loty na Teneryfe

      Wakacje na Teneryfie Coraz więcej Polaków decyduje się na podróże za granicę. Miejsca takie jak Egipt, Grecja czy Bułgaria nadal przyciągają rzeszę turystów, często jednak wielu z nich decyduje się na dalsze, bardziej egzotyczne wojaże. Jednym z miejsc, które spełniają te kryteria jest Teneryfa. To niewielka hiszpańska wyspa położona na Oceanie Atlantyckim, na jakiej…

Reklama: