Turystyka

Białystok – interesujące miasto do zwiedzania

1 3

Wbrew pozorom Białystok jest niesłychanie interesującym miastem, które naprawdę warto zobaczyć na własne oczy. Nie jest to doceniany i popularny ośrodek turystyczny, co – przynajmniej dla niektórych – może uczynić taką w wyprawę (w jeszcze większe, można by powiedzieć, nieznane) jeszcze bardziej atrakcyjną.

W Białymstoku odnajdziemy wiele wspaniałych miejsc. Rynek Kościuszki to punkt obowiązkowy wycieczki. To bardzo okazała Starówka, a zarazem deptak, który zdecydowanie warto zobaczyć. Jego rozmiary są niebagatelne. Innym punktem, który koniecznie trzeba odwidzieć jest niewątpliwie Płaca Branickich. Poza tym, warty polecenia jest też Kościół Św. Rocha, osiedle Zielona Wzgórza, Wysoki Stoczek, Antoniuk oraz Białostoczek. Ciekawy jest też teren dawnego getta i miejsca pamięci z nim związane.

Kolejnym punktem wycieczki winien być Płaca Lubomirskich. To świetne miejsce do zwiedzenia. Warte uwagi są też punkty widokowe: choćby w Sowlanach. Interesująca jest też Góra Papieska. Warto też przetestować samemu plażę w Dojlidach.

Białystok i turystyka to nie są słowa stojące w sprzeczności wobec siebie. Podróże do Białegostoku mogą być bardzo kształcące.

About the author / 

admin

Related Posts

1 Comment

  1. noclegi w gdańsku 4 kwietnia 2016 at 19:10 - 

    Portal bardzo fajny ale za malo artkułów na stronie.

Polecamy:

Losowe artykuły:

  • Taxi bagażowe

    Konwencjonalna taksówka przewozi ludzi. Można ją zamówić zawsze i pojawia się zazwyczaj szybko. Jest to trochę droższa opcja niż komunikacja miejska, ale na pewno wygodniejsza. Taxi bagażowe spełnia  taką samą funkcję co typowa taksówka, z taką różnicą, że przewozi przedmioty. Przewozić można wszystko. Od lekkich książek i ubrań po ciężkie meble i sprzęt gospodarstwa domowego….

  • Florencja

    Florentczycy narzekają na koszmarne korki uniemożliwiające poruszanie się po centrum miasta. Są tak przekonujący, że turyści w pełni podzielają ich opinię. Wystarczy jednak, że przebijemy się przez uliczny tłok i dojdziemy do katedry, a zapomnimy o wszelkich niedogodnościach. Oszałamiająca, marmurowa, bogato zdobiona fasada, olbrzymia dzwonnica, którą w XIV wieku projektował sam Giotto, a nade wszystko…

Reklama: