Turystyka

Czy warto otworzyć własne biuro podróży?

Off 1

Współcześnie, kiedy tak bardzo popularne są urlopowe wyjazdy do różnych krajów świata, otwarcie biznesu takiego jak biuro podróży może okazać się niezwykle dobrym pomysłem, który może zaowocować dużymi zyskami.
Jeśli poważnie zastanawiamy się nad otworzeniem własnego biura podróży musimy najpierw dokładnie przeanalizować sytuację na rynku usług turystycznych. Z jednej strony wydaje się, że bycie agentem biura podróży to doskonały pomysł, gdyż nie wymaga dużych inwestycji pieniężnych. Musimy jednak zdać sobie sprawę, że obecnie ogromną konkurencją dla stacjonarnych biur podróży jest prężnie rozwijający się kanał sprzedaży internetowej.
Wielu klientów obecnie wykupuje różnego rodzaju wczasy, czy wycieczki przez internet omijając stacjonarne biura podróży.
Mimo wszystko nie można bać się założenia własnego biura podróży, gdyż nadal jeszcze wielu klientów decydując się na zakup interesującej oferty woli skorzystać z bezpośredniego kontaktu z agentem, gdyż są przekonani, że w ten sposób mogą uzyskać oni więcej wyczerpujących wiadomości dotyczących danej podróży.

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:

Losowe artykuły:

  • Wyspa Kos ? Grecja

    Kos to niezbyt duża wyspa (druga, co do wielkości Dodekanezu), którą można objechać w jeden dzień, gdyż ma tylko 40 kilometrów długości i 10 kilometrów szerokości, ale na tej niewielkiej wyspie jest naprawdę wiele ciekawych rzeczy i miejsc do obejrzenia. W stolicy, w mieście Kos rośnie olbrzymi platan, mający 15 metrów w obwodzie, który według…

  • Backpacking

    Czy można powiedzieć, że turystyka jest dla każdego? Jeśli weźmiemy pod uwagę jej różne formy, a także możliwości podróżowania, możemy pokusić się o takie stwierdzenie. A jaka turystyka jest najlepsza dla młodych aktywnych osób, które mają niestety ograniczony budżet, a chciałyby poznawać świat, zgłębiać jego  odmienność kulturową? Dla takich osób najlepsza formą staje się backpacking….

Reklama: