Turystyka

Dowiedz się, jak dotrzeć do Londynu

Off 3

Dowiedz się, jak dotrzeć do Londynu

Stolica Wielkiej Brytanii to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Miliony osób z całego świata decydują się poznać londyńskie skarby, zobaczyć unikatowe zabytki oraz skorzystać z oferowanych przez miasto atrakcji. Sprawdź, jak dotrzeć do tego pięknego miejsca.
Kierunek Londyn

Jeśli planujesz podróż do brytyjskiej stolicy, powinieneś rozważyć, który z dostępnych środków transportu będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Najczęściej wybierane są loty do Londynu, kliknij tutaj, a zobaczysz, że są one oferowane przez wielu przewoźników niemalże z całego świata. Zdarza się jednak, że część osób decyduje się na jazdę autobusem. Co wybrać, by wygodnie i w możliwie najkrótszym czasie znaleźć się w Londynie? Przekonaj się.
Podróż samolotem

Loty z Polski do Londynu mają w swoich ofertach zarówno przewoźnicy regularni, jak i ci niskokosztowi. Loty z przesiadką nie są popularne ze względu na szeroki wachlarz tych bezpośrednich. Bezpośrednio do brytyjskiej stolicy dolecisz z Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. Skorzystać możesz z linii regularnych takich, jak: LOT i British Airways albo wybrać jedno z połączeń oferowanych przez tanie linie lotnicze: Ryanair, Wizz Air bądź easyJet. Średni czas lotu z Warszawy wynosi dwie godziny i czterdzieści minut. Czas podróży z pozostałych miast waha się od około dwóch do mniej więcej trzech godzin. Z pewnością, niezależnie od miejsca wylotu, jest to bardzo komfortowy sposób podróżowania.
A może pojechać autobusem?

Decydując się na podróż autobusem, pamiętać należy, że czas podróży będzie o wiele dłuższy niż w przypadku lotu samolotem. Jazda z Warszawy do Londynu, łącznie z przeprawą promem, zajmie Ci około 25 godzin. Może to spowodować, że po przyjeździe, zamiast na zwiedzanie i poznawanie miasta, będziesz musiał przeznaczyć sporo czasu na odpoczynek. Ceny biletów autobusowych wbrew pozorom nie są bardziej atrakcyjne niż biletów lotniczych. Za podróż w jedną stronę z Warszawy zapłacisz, w zależności od przewoźnika, daty i godziny wyjazdu, od około 400 do nawet 600 złotych. Bardziej atrakcyjne wydaje się więc skorzystanie z tanich linii lotniczych. Zaletą podróży autobusem jest fakt, że wyjechać możesz z wielu miast w Polsce, także tych mniejszych.

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:

Losowe artykuły:

  • Górska turystyka w okresie zimowym

      Każda pora roku jest odpowiednia do uprawiania turystyki, także okres zimowy, który właśnie się rozpoczął. W zimie turystyka może być uprawiana tak samo jak w lecie. Oczywiście z wyjątkiem warunków atmosferycznych, które wymagają od nas stosownego ubrania, które będzie nas dobrze chroniło przed czynnikami pogodowymi. W zimie, szczególnie tej śnieżnej, warto pojechać w góry,…

  • Śladami rycerskiej świetności w Ogrodzieńcu

      Turystyka i zamki w Polsce Jak wielu turystów sądzi zamek naprawdę nie znajduje się w Ogrodzieńcu, ale we wsi Podzamcze, około 2 km na wschód od Ogrodzieńca. Na samym wierzchołku i zarazem szczycie najwyższego wzniesienia Jury krakowsko-Częstochowskiej wznosi się właśnie ona rycerska warownia i twierdza, zamek w Ogrodzieńcu. Z nadania Kazimierza Wielkiego zamkiem władał…

Reklama: