Turystyka

Hotele nad morzem

Off 2

 

Władysławowo i Cetniewo to świat wakacji. Popularne Władysławowo, przez letników nazywane po koleżeńsku ? Władkiem, oferuje wspaniałą plażę i moc atrakcji nadmorskich. Gdy pada deszcz warto zajrzeć do domu, w którym często wypoczywał generał Józef Haller wraz z rodziną. Muzeum Hallerówka to Centrum Pamięci Generała i Błękitnej Armii. W sąsiednim domku, który dawniej był siedzibą adiutanta generała, nazywanym Adiutantówką, jest Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Hotele nad morzem we Władysławowie też są niczego sobie. Jest pośród czego wybierać.

We Władysławowie koniecznie trzeba zobaczyć port rybacki z 1938 roku, umocnienia betonowe dla przeciwdziałania sile morskich fal i cumujące latem żaglówki. Piękno letniska i morza roztacza swe uroki z wieży widokowej. Sąsiednie Cetniewo jak na Ośrodek Przygotowań Olimpijskich przystało, oferuje pobyt aktywny. Wczasy odchudzające, basem, SPA i zabiegi rehabilitacyjne oraz odnowę biologiczną.

Z Władysławowa nie da się jechać prosto, trzeba wybrać: w prawo, albo w lewo. Na wprost jest Morze Bałtyckie. A dalej Szwecja. W kierunku wschodnim jest Mierzeja Helska, a tam ?Jak co roku w Chałupach, gdy zaczyna się upał słychać wielki szum?. Szum fal i turystów. W Chałupach jest urokliwy port, porcik w zasadzie. W portowym barze podają smażone szproty.

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:

Losowe artykuły:

  • Agroturystyka Lubelskie i Agroturystyka nad Biebrzą

      Agroturystyka nad Biebrzą i agroturystyka Lubelskie Wakacje z przyrodą Pragniemy naszym dzieciom dać wszystko, co najlepsze – zaczynając od opieki, przez zabawki, a na wykształceniu skończywszy. Zabieramy nasze pociechy na zagraniczne wczasy, bo sami często w młodości takich możliwości nie mieliśmy. Łapiemy więc dodatkowe nadgodziny, by móc dzieciom dać (a w zasadzie kupić) więcej….

  • Apartamenty Zakopane

    Czy warto odwiedzić Zakopane? Oczywiście-zawsze o każdej porze roku. To miejsce, które ma wyjątkowo dużo do zaoferowania turystom. Tu czekają na nich piękne, malownicze krajobrazy, szczyty, które warto zdobyć, malownicze dolinki, pyszne miejscowe specjały i oryginalny góralski folklor. To tu  można korzystać z szaleństwa sportów zimowych, relaksować się w termach. Korzystać także z mikroklimatu, jaki…

Reklama: