Turystyka

Kreta – największa grecka wyspa

Off 1

Kreta to największa grecka wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Jest również piątą co do wielkości wyspą na tym morzu. Stolicą Krety jest Heraklion, miasto z bogatą historią zdobywane niegdyś przez Rzymian, Bizantyjczyków, Arabów, Wenecjan i Turków. Dopiero od 1898 roku jest częścią Grecji.

Znajduje się tam muzeum z największymi na świecie zbiorami dotyczącymi kultury minojskiej, które eksponowane są w aż 20 salach. Oprócz tego można zwiedzić tam port w stylu weneckim, mury miejskie i twierdzę.

Na targu w Heraklionie można zaopatrzyć się w różnego rodzaju przyprawy, oliwki, wyroby lokalnych rzemieślników, biżuterię, pamiątki, czy niespotykane w Polsce owoce. Oprócz tego turystyka na tej wyspie może polegać na wycieczce do oddalonego o 6 kilometrów Knossos, gdzie można podziwiać Pałac, choć tylko w niewielkiej części, bowiem nie został całkowicie odbudowany. Jest to miejsce związane ze znanymi mitami o Minotaurze, nici Ariadny, Dedalu i królu Minosie, który panował w starożytności na tej wyspie i uczynił ją potężną.

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:

Losowe artykuły:

  • Loty do Dublina

    Polacy coraz częściej wyjeżdżają za granicę. Jeżdżą nie tylko po Europie, ale i w dalekie zakątki świata. Nic dziwnego, bo współczesne podróżowanie jest łatwe. Można wybierać z różnych środków transportu. Nie dziwi też fakt, że wybierając się za granicę, najczęściej wybieramy samolot. Oferta linii lotniczych w Polsce wciąż się poszerza. Do tych destynacji, które chętnie…

  • Blog nauka zabawa

      Jak można przyznać, w codziennym życiu niekiedy brakuje czasu na to, by robić coś, co się bardzo lubi. Może się też zdarzyć tak, że brakuje sposobów na to, by skutecznie walczyć z wkradającą się w życie nudę. Jednak jak będzie można zauważyć, jest na to sposób, w postaci różnych podpowiedzi ze strony osób, które…

Reklama: