Turystyka

Obozy młodzieżowe – Głogów

Off 4

Zalety i wady obozu naukowego
Coraz częściej spotyka się trend, by letni odpoczynek wiązać z uczeniem się czegoś pożytecznego. Rodzice myślący o przyszłości swoich dzieci niezbyt łaskawym okiem patrzą na dwa miesiące przerwy od wszelkiej nauki i rozwoju intelektualnego. Dlatego coraz częściej letnie obozy młodzieżowe łączy się z przyspieszonymi kursami lub nauką jakichś umiejętności.
Zdecydowaną zaletą takiego obozu jest fakt, że dzieci uczą się, więc ich przerwa od obowiązków nie jest tak długa. Nauka języka w kraju, w którym jest on powszechnie używany jest bardzo efektywna i szybka, zwłaszcza gdy wymaga jej porozumiewanie się z innymi uczestnikami obozu. Często nastolatki wracają ze znajomością języka aż o poziom lepszą niż przedtem.
Jednak obozy młodzieżowe połączone z nauką mają niestety i wady – przede wszystkim jest to zmniejszona ilość czasu na odpoczynek i nawiązywanie nowych kontaktów, co dla wielu dzieci stanowi niezbędną oś wakacyjnej przerwy. Trzeba zatem znaleźć punkt balansu pomiędzy rozwojem a odpoczynkiem.

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:

Losowe artykuły:

  • Noclegi w Gdańsku

      Odwiedzamy Gdańsk Lubimy podróżować. Odwiedzamy wiele miejsc z różnych pobudek. Prywatnie czy też służbowo. Robimy interesy, poznajemy świat, relaksujemy się itp. I nagle znajdujemy się w Gdańsku. Jeden dzień to zbyt krótki okres żeby poznać to miasto albo pozałatwiać wszystkie sprawy. Zakładamy, że spędzimy tu więcej czasu. A zatem musimy wybrać noclegi w Gdańsku….

  • Backpacking

    Czy można powiedzieć, że turystyka jest dla każdego? Jeśli weźmiemy pod uwagę jej różne formy, a także możliwości podróżowania, możemy pokusić się o takie stwierdzenie. A jaka turystyka jest najlepsza dla młodych aktywnych osób, które mają niestety ograniczony budżet, a chciałyby poznawać świat, zgłębiać jego  odmienność kulturową? Dla takich osób najlepsza formą staje się backpacking….

Reklama: