Turystyka

Puszcza Białowieska

Off 2

Puszcza Białowieska to kompleks leśny leżący na granicy Polski i Białorusi, w którym zachowały się ostatnie fragmenty lasu pierwotnego. To także kompleks leśny, w którym żyje największa populacja żubra na świecie w swoim pierwotnym środowisku. W Puszczy Białowieskiej rośnie kilkanaście tysięcy bardzo starych drzew, wśród których jest około 1000 sztuk drzew pomnikowych.
Ponad 500 drzew ma obwód pnia, który przekracza 5 metrów a najgrubsze mają nawet siedem! Jest tu także przynajmniej 8 z 24 gatunków tu rosnących najwyższych okazów na starym kontynencie.
Puszczę najlepiej poznawać udając się na szlaki rowerowe, konne czy trasy przygotowane do nordic walking. Wyznaczone są tu także specjalne przyrodnicze ścieżki: Żebra Żubra, Szlak Dębów Królewskich, Puszczańskie Drzewa.
Najwspanialsze, najstarsze i największe drzewa można zobaczyć w Obrębach Ochrony Ścisłej Hwoźna, w której można poruszać niesamodzielnie i Orłówka, po którym można chodzić tylko z licencjonowanym przewodnikiem.

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:


butydobiegania.com - blog o butach od biegania oraz innych informacjach dla osób aktywnych


Losowe artykuły:

  • Największe atrakcje turystyczne Dubaju

    Dubaj jest wyjątkowym i przepięknym miejscem, które jest niedoceniane przez wielu turystów. Należy jednak zauważyć, że popularność tego oryginalnego miasta ciągle rośnie. Położone jest ono w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, nad Zatoką Perską. Dubaj przyciąga wielu turystów wyjątkową architekturą, przepychem i nowoczesnością. Wielu osobom wydaje się, że wyjazd do Dubaju jest ogromnie drogi i przewyższa ich…

  • Noclegi w Gdańsku

      Odwiedzamy Gdańsk Lubimy podróżować. Odwiedzamy wiele miejsc z różnych pobudek. Prywatnie czy też służbowo. Robimy interesy, poznajemy świat, relaksujemy się itp. I nagle znajdujemy się w Gdańsku. Jeden dzień to zbyt krótki okres żeby poznać to miasto albo pozałatwiać wszystkie sprawy. Zakładamy, że spędzimy tu więcej czasu. A zatem musimy wybrać noclegi w Gdańsku….

Reklama: