Turystyka

Spływy kajakowe na Mazurach

Off 5

Lato prawie zawsze jest gorące. Dobrze jest się schłodzić w zimnej wodzie. W rzekach woda zawsze jest chłodna. Gwarantuje to jej ciągły spływ w dół. Najlepszym sposobem na spędzenie lata jest spływ kajakowy. Wystarczy pożyczyć kajak, lub kajaki, jeśli organizujemy spływ grupą. Mazury to raj dla kajakarzy. Fajnie jest wybrać się na Mazury. Wypożyczalnia kajaków jest tam często spotykanym przedsiębiorstwem, a spływy kajakowe odbywają się na Mazurach przez cały sezon.

Nie tylko Mazury dysponują rzekami na których można zorganizować spływ kajakowy. Kajaki to sprzęt który można transportować. Trzeba mieć jednak specjalny wózek. Wypożyczalnia kajaków nie musi znajdować się nad sama wodą. Istnieją w Polsce bardzo ciekawe rzeki, niektóre tak wąskie, że ledwo zmieści się w nich jeden kajak. Są to rzeki na których niezbyt często spotyka się spływy kajakowe. Nie wystarczy w przeglądarce wpisać: kajaki mazury żeby dowiedzieć się o najbardziej urokliwych rzekach w Polsce.

Pierwszy spływ na Mazurach odbył się na początku dwudziestego wieku. Był to spływ kajakowy i odbył się rzeką Krutynią. W tamtych czasach nie istniała żadna wypożyczalnia kajaków. Spływy kajakowe odbywały się na zaimprowizowanym , drewnianym sprzęcie. Mazury nie gościły kajaków na swoich wodach. Kajaki były to drewniane, ciężkie łódeczki. Dzisiaj kajak to łódka z tworzywa węglowego, lub poliestru.

Najogromniejszym skupiskiem jezior w Polsce są Mazury. Największe jezioro na Mazurach to Śniardwy. natknąć się tam można, nie tylko żeglarzy, ale także na kajaki i spływy kajakowe. Na Mazurach jest dużo rzek, a wypożyczalnia kajaków często wypuszcza na jezioro nowy kajak. Spływ kajakowy na Mazurach jest przeciągły , ale błogi . Tyle wody do przepłynięcia!

Mazury to piękna kraina. Żeby zorganizować spływ na Mazurach nie potrzeba zbyt wiele czasu. Wystarczy udać się w miejsce gdzie widniej tabliczka – wypożyczalnia kajaków. Masz już kajak. Teraz możesz spokojnie rozpocząć spływ kajakowy. Płyniesz i widzisz „kajaki mazury”, czyli po prostu kajaki i mazury. Jest ich tu dużo . Mijasz inne spływy kajakowe. Ciekawe jest to, że można się pozdrawiać. Płyniesz sobie spokojnie i wiesz, że spływ kajakowy to fajna sprawa.

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:

Losowe artykuły:

  • Loty na Majorke

    Zastanawiając się nad wyborem wakacyjnego kierunku podróży warto jest oczywiście wziąć pod uwagę słoneczną Hiszpanię. Oprócz kontynentalnej części kraju, niezwykłą atrakcję stanowią hiszpańskie wyspy. Wśród nich popularnością cieszy się oczywiście Majorka, bowiem loty na Majorke można zarezerwować w niezwykle atrakcyjnych cenach. Na wyspie tej panuje bardzo przyjemny klimat, przez co doskonale można spędzić na niej…

  • Wisniowy sad Lublin

      Restauracja W każdym mieście znajduje się miejsce wyjątkowo lubiane przez mieszkańców. Może to być teatr, kino lub inna lokalizacja, która zapewnia rozrywkę. Dla wielu najważniejsze jest, żeby w mieście, w którym mieszkają, znajdowała się przede wszystkim warta uwagi restauracja. Tylko to jest dla nich tak naprawdę istotne, ponieważ uwielbiają smaczne jedzenie i niecodzienną atmosferę…

Reklama: