Turystyka

Tanie noclegi nad Morzem Bałtyckim

Off 4

 

Wakacje w PRLu
Dla większości dorosłych dzisiaj Polaków, a szczególnie tych, którzy mają 30 lat i więcej, wakacje kojarzą się z czymś innym współczesnym dzieciom.

W czasach PR`Lu mało kto miał możliwość wyjazdu na wakacje. Dzieci całe lato spędzały na podwórku, bawiąc się z kolegami i koleżankami. Nie mówiło się wtedy, że tego nie wolno, to jest niebezpieczne, przyjdź przed 20.00, itd. Dzieciństwo było biedniejsze, ale z pewnością nie gorsze czy lepsze. Po prostu inne.

Wakacyjnymi atrakcjami były „lody” – zamrożona woda z sokiem wyciskana z folii, kąpiele w niekoniecznie strzeżonych jeziorach, znoszenie patyków do domu, budowa domków i tam. Razem bawiły się całe miasta i wsie.

Ktoś, kto mógł podróżować za granicę był ogromnym szczęściarzem i należał może do 3% społeczeństwa. Jaką radość sprawiał fakt, gdy lekarz chorowitemu dziecku nakazywał spędzenie jednego tygodnia w roku nad morzem. Rodzice wynajdywali wtedy tanie noclegi nad Morzem Bałtyckim albo oddawali dziecko rodzinie.

Jak wiele się zmieniło!

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:

Losowe artykuły:

  • Loty Kraków Nowy Jork i Wyjazdy narciarskie Kraków

      Wyjazdy narciarskie Kraków i Loty Kraków Nowy Jork Wyprawa do Nowego Jorku Gdzie chcielibyście się wybrać na święta, ferie czy wakacje letnie? Jakie z miejsc ciekawi was najbardziej i gdzie koniecznie chcielibyście się wybrać? Jestem pewna, że każdy ma takie swoje miejsca gdzie chciałby pojechać na urlop i które są wysoko na jego liście…

  • Turnus rehabilitacyjny dla dzieci nad morzem

      Poszukiwanie wrażeń jest domeną ludzi. Zwłaszcza jeżeli rozmawiamy o dzieciach Jest taki okres w naszym życiu, że bardzo pociąga nas niebezpieczeństwo, brawura i balansowanie na granicy światów. Dla jednych kończy się to szczęśliwymi draśnięciami, a dla innych nie jeden raz gotowy był już turnus rehabilitacyjny dla dzieci nad morzem. Czasami po prostu nie jest…

Reklama: