Turystyka

Tel Awiw – biznes, rozrywka, kultura i białe piaski

Off 3

Tel Awiw – biznes, rozrywka, kultura i białe piaski

Tel Awiw to miasto, które dzięki szerokiej ofercie turystycznej jest celem biznesmenów, podróżników i turystów z całego świata. Jest wiele powodów, dla których ludzie wybierają dane miejsce jako cel podróży. Ludzie poszukują różnorodnych wrażeń, chcą odwiedzać światowe metropolie, posmakować egzotycznej kuchni, podziwiać doskonałe drużyny sportowe, śródziemnomorski klimat, niepowtarzalne, nadmorskie plaże o białych piaskach. Wszystko to można odnaleźć w tej izraelskiej aglomeracji.

Przede wszystkim jest to wielka aglomeracja miejska mająca powiązania ekonomiczne, polityczne, społeczne i kulturalne z regionami na 5 kontynentach, dlatego loty do Tel Avivu cieszą się popularnością na całym świecie. Tel Awiw-Jafa liczy ponad 3,5 miliona mieszkańców. Mieszczą tu się ambasady większości państw świata, które nie uznają – zgodnie z opinią ONZ w tej sprawie – Jerozolimy za stolicę Izraela. Mieści się tutaj Giełda Papierów Wartościowych, a także wiele ośrodków badawczo-rozwojowych przedsiębiorstw międzynarodowych. Jednak Tel Awiw to nie tylko centrum finansowe, technologiczne i polityczne, to także niezwykle ciekawy ośrodek turystyczny przyciągający swoim klimatem, kulturą, posiadające reputację „śródziemnomorskiej metropolii, która nigdy nie zasypia”.
Tel Awiw – biznes, rozrywka, kultura i białe piaski

Aglomeracja jest położona nad Morzem Śródziemnym. Miękkie, białe piaski na plażach, czyste, ciepłe morze pozwalają niemal każdego dnia wyjść na morski brzeg i wypoczywać jak nigdy dotąd. Panują tam idealne warunki do wypoczynku biernego, jak i aktywnego. Przejrzystość morza zachęca bardzo wiele osób do uprawiania nurkowania, żeglugi i jachtingu, które dostarczają niezapomnianych wrażeń. Plaże żyją również zarówno dniem i nocą. Funkcjonują przy nich hotele, kluby, kafejki. Wzdłuż wspaniałych plaż prowadzi szeroka promenada, przy której usytuowanych jest wiele niesamowicie klimatycznych kawiarni i restauracji. Nocą w telawiwskich klubach można bawić się przy muzyce disco, techno i house, ale także przy etnicznych rytmach muzyki orientalnej, tureckiej, żydowskiej i greckiej.

W końcu w Tel Awiw jest bardzo ważnym izraelskim ośrodkiem kultury i sportu. Centra kulturalne, teatry, opery, muzea dbają o rozrywkę na najwyższym poziomie. Warto wymienić Izraelski Teatr Narodowy Habima, Centrum Sztuk Scenicznych, Audytorium Frederica R. Manna czy Muzeum Ziemi Izraela. Sportowych wrażeń dostarczają 2 kluby: koszykarska drużyna Maccabi, sięgająca już 5-krotnie po puchar Euroligi i Hapoel – najbardziej utytułowany klub piłkarski Izraela.

Tel Awiw-Jafa to jedno z najbardziej wyjątkowych miast na Bliskim Wschodzie. Jest miejscem, które zadziwia swoją kulturą, klimatem, otwartością, stylem życia i architekturą. Każdy tam coś dla siebie znajdzie, o czym tak łatwo się przekonać.

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:

Losowe artykuły:

  • Tel Awiw – biznes, rozrywka, kultura i białe piaski

    Tel Awiw – biznes, rozrywka, kultura i białe piaski Tel Awiw to miasto, które dzięki szerokiej ofercie turystycznej jest celem biznesmenów, podróżników i turystów z całego świata. Jest wiele powodów, dla których ludzie wybierają dane miejsce jako cel podróży. Ludzie poszukują różnorodnych wrażeń, chcą odwiedzać światowe metropolie, posmakować egzotycznej kuchni, podziwiać doskonałe drużyny sportowe, śródziemnomorski…

  • Hotel Toruń

    Hotel Toruń 1-gwiazdkowy posiada niewielką liczbę dodatkowych usług wliczonych w cenę. Standardy pokoju 1-osobowego są zależne od kraju. Pokój w hotelu 1-osobowym posiada 1 łóżko, szafę, szafkę nocną lub stolik, biurko lub stół, krzesło, lustro, lampkę nocną, lampkę do pracy i oświetlenie górne, dostęp do jednego gniazdka. W każdym z pokoi znajduje się wykładzina dywanowa,…

Reklama: