Turystyka

Tramping turystyczny

Off 5

Podróżowanie od lat wpisuje się w naszą rzeczywistość. Od lat też turystyka jako zjawisko społeczne rozwija się niezwykle dynamicznie. I, co bardzo ważne, przybiera ona różne formy. A to oznacza, że każdy realizuje swoje potrzeby uprawiania turystyki na inny sposób. I jednym z takich sposobów jest tramping turystyczny.

Cóż to takiego? Jest to swoiste przeciwieństwo podróżowania organizowanego przez biura podróży. Tutaj turysta nie korzysta z pomocy touroperatorów, ale wszystkim zajmuje się sam. Ta turystyka dedykowana jest osobom, które lubią organizować i planować. Ludziom, dla których smak przygody jest najlepszy, kiedy ta przygoda jest przez nich samych zaplanowana. Oczywiście korzystają oni z baz noclegowych, czy niekiedy środków transportu charakterystycznych dla wypraw zorganizowanych. Ale samodzielność w organizacji różni tramping od tradycyjnej turystyki. Różni go też wykorzystywanie lokalnych środków transportu i podróż autostopem. A i tanie noclegi są tutaj bardzo charakterystyczne.

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:

Losowe artykuły:

  • Birma wycieczki

      Nie da się ukryć, że jeśli myśli się o wakacjach, najczęściej marzy się o tym, by wyjechać w jakieś ciepłe miejsce, które nie byłoby tak oblegane przez turystów. Oprócz bowiem wspaniałej pogody bardzo liczy się to, by można było cieszyć się spokojem i poczuciem wolności, która pozwala na spontaniczność. Może się więc okazać, że…

  • Agroturystyka Lubelskie i Agroturystyka nad Biebrzą

      Agroturystyka nad Biebrzą i agroturystyka Lubelskie Wakacje z przyrodą Pragniemy naszym dzieciom dać wszystko, co najlepsze – zaczynając od opieki, przez zabawki, a na wykształceniu skończywszy. Zabieramy nasze pociechy na zagraniczne wczasy, bo sami często w młodości takich możliwości nie mieliśmy. Łapiemy więc dodatkowe nadgodziny, by móc dzieciom dać (a w zasadzie kupić) więcej….

Reklama: