Turystyka

Trekking

Off 2

Każdy turysta ma swoje cele. Każdy też szuka sposobu podróżowania idealnego do jego własnych oczekiwań i pragnień. Jedni wolą spokojne leżakowanie gdzieś w cieniu palmy. Inni zdecydowanie kochają wyzwania i inspiruje ich turystyka, która takie wyzwania stawia. I to właśnie dla takich osób, pełnych energii, lubiących mierzyć się ze światem jest trekking.

Cóż to takiego? Ta forma turystyki wywodzi się od afrykańskiej wędrówki Burów, którzy przemierzając Czarny Ląd, odkrywali i zdobywali w XVII i XVIII wieku nowe ziemie. Ponieważ byli to osadnicy pochodzenia europejskiego, wędrówki takie były dla nich wręcz ekstremalne. I taki właśnie jest trekking. Uprawiany w trudnych warunkach, zarówno klimatycznych, jak też i terenowych, wymaga od turysty dużego wysiłku i fizycznego i psychicznego.

Trekking głównie uprawiany jest dziś na terenach górskich. Poza tym turystyka ta znajduje też wielu zwolenników na terenach pustynnych, tropikalnych, czy lodowcowych. To zależy już od przyrodniczych upodobań turysty.

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:

Losowe artykuły:

  • Restauracja wiśniowy sad cafe Ruda Śląska

    Torty Wiśniowy Sad specjalizuje się w wykonywaniu artystycznych i oryginalnych tortów i ciast na każdą okazję. Szukasz nietypowej słodkiej niespodzianki na urodziny, wesele czy komunię? Zamów swój indywidualny tort lub ciasto w Wiśniowy Sad Cafe. Świeżość, wspaniały smak i zaskakujący wygląd wypieku zachwyci wszystkich gości. Tort dla dziecka z bajkowymi postaciami, piętrowy tort weselny, a…

  • Udane wakacje

    Latem nie myślimy o niczym innym prócz odpoczynku. Zwykle jest zbyt gorąco, aby skupić się na pracy. Miesiące wakacyjne to idealna pora, w której można realizować pasję, jaką jest turystyka. Dobra pogoda sprzyja aktywności fizycznej, więc warto ruszyć się z domu. Wakacje są świetną okazją, żeby wybrać się gdzieś na dłużej. Jeśli mamy taką możliwość, warto oderwać się…

Reklama: