Turystyka

Turystyka dzisiaj

Off 3

Jednym z najbardziej rzucających się w oczy efektów powstawania infrastruktury turystycznej jest między innymi organizowanie się centrów oraz zagłębi turystycznych mających charakter wczasowy i wypoczynkowy. Tego typu ośrodki nierzadko są ściśle związane z położeniem geograficznym regionu czy miasta, z unikalnym ich klimatem, poziomem ekonomii oraz infrastruktury wspomagającej turystów i branżę turystyczną (hotele, restauracje, lotniska, sportowe obiekty, miejsca rozrywki). Dla gości takie obiekty stwarzają możliwość aktywnego odpoczynku, natomiast dla lokalnej społeczności jest to przede wszystkim źródło dochodu i rozwoju ekonomicznego ich miasteczka czy regionu.

Między innymi z tego powodu turystyka oraz ośrodki turystyczne są bardzo często obiektem różnego rodzaju badań i opieki państwowych oraz regionalnych instytucji, a także organizacji międzynarodowych. W maju 2011 ogłoszone zostały rezultaty badań trendów i opinii mieszkańców Europy na temat turystyki. Ogólnie preferują oni ośrodki tradycyjne i nowo kształtujące się. Młodsi wolą miejsca z ofertą sportową i rozrywkową, najlepiej z walorami przyrodniczymi, a starsi preferują spokojniejsze ośrodki uzdrowiskowe z licznymi walorami kulturowymi.

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:


Naprawa posadzki betonowej która zajmuje 3 godziny od początku do wznowienia ruchu kołowego


Losowe artykuły:

  • Łodziami po rzece Krutynia.

    Mazury to kraina o szczególnym znaczeniu – to zielone płuca Polski. Mazury to także mekka dla mieszkańców Warszawy! Co weekend na Mazury wyruszają tysiące Warszawiaków. Najlepszym sposobem na spędzenie czasu jest spływ kajakowy. lub spływ łodziami. O ile spływy kajakowe wymagają od uczestników dobrego stanu zdrowia to spływy łodziami są spływami dla każdego. Pierwszy spływ…

  • Jak stworzyć dobry i popularny portal turystyczny?

    Stworzenie ciekawego portalu turystycznego, który będzie cieszył się dużą popularnością wśród internautów nie jest wcale zadaniem tak prostym, jak mogłoby się wydawać. Aby nam się to udało, musimy rozplanować swoją pracę nad portalem na kilka etapów. Jak z pewnością wiedzą wszyscy przedsiębiorcy, przy tworzeniu własnego biznesu najważniejszy jest dobry pomysł i dopracowanie wszystkich jego szczegółów….

Reklama: