Turystyka

Wakacje w Trójmieście

Off 1

Aglomeracja Trójmiasta składa się z trzech wyjątkowo pięknych miast: Gdańska, Gdyni i Sopotu. Każde z tych miast oferuje własne, niesamowite atrakcje turystyczne. Zamiast szukać wrażeń podczas zagranicznych podróży warto jest spędzić urlop w Trójmieście. Można zobaczyć tutaj ogromną ilość przepięknych, wyjątkowych zabytków, a także zwiedzić te miejsca, w których rozegrały się jedne z najważniejszych wydarzeń historycznych mający ogromny wpływ na obalenie komunizmu w Polsce.
Zwiedzanie Trójmiasta warto jest rozpocząć od Gdańska. W zależności od tego co lubimy najbardziej zwiedzać, w pierwszej kolejności możemy wybrać się albo do Stoczni Gdańskiej, w której został obalony komunizm, lub na przepiękną starówkę pełną starych, poniemieckich kamienic. Oglądając stare miasto w Gdańsku nie możemy pominąć też wyjątkowej fontanny, przedstawiającej groźnego władcę mórz, czyli Neptuna.
Następnie komunikacją trójmiejską powinniśmy pojechać do Sopotu, gdzie wieczorem koniecznie musimy przespacerować się po słynnym sopockim molo.
Ostatnim punktem naszej wycieczki jest Gdynia, a tam koniecznie musimy zobaczyć stocznię i port.

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:

Losowe artykuły:

  • Co robić poczas wakacji?

      Gdy wybieramy się już na wakacje, to oczywiste, że marzymy o tym, by jak najlepiej je wykorzystać i dobrze spędzić swój urlop. Musimy więc wcześniej zaplanować sobie, co w ogóle będziemy robić podczas takich wczasów. Do wyboru mamy mnóstwo opcji, dzięki którym z pewnością uprzyjemnimy sobie podróże. Sami musimy jednak sprecyzować, jaka forma odpoczynku…

  • Czy warto spędzić urlop na Rodos?

    Kiedy zastanawiamy się dokąd pojechać na wakacje, warto jest poważnie rozważyć spędzenie urlopu na wyspie Rodos, która jest położona w Grecji. Dzięki swojemu położeniu na ciepłych wodach Morza Śródziemnego, wyspa ta oferuje wspaniałą, słoneczną, upalną pogodę niemal przez cały czas, gdyż lato panuje tam aż trzysta dni w roku. Najprzyjemniejszy, a zarazem najtańszy może okazać…

Reklama: