Turystyka

Wycieczki szkolne – Głogów

Off 1

Znaczenie wycieczek szkolnych dla ogólnego rozwoju naszych dzieci
Wycieczki szkolne to od zawsze integralna część procesu edukacji. Niezależnie od tego czy jest to tydzień spędzony nad morzem czy tylko dwa dni w pobliskich górach, wycieczka szkolna to moment, na który większość uczniów czeka z utęsknieniem i ucieka doń myślami podczas nudniejszych lekcji i zajęć. Jednakże, wycieczki szkolne to nie tylko czas na zabawę i odpoczynek od sprawdzianów i nauki. Badania pokazują bowiem, że dzięki takim wyjazdom nasze dzieci uczą się samodzielności, gdyż zmuszone są poradzić sobie bez rodziców, przy niewielkiej pomocy nauczyciela, który musi się podzielić na całą klasę. Co więcej w czasie takich eskapad kształcą się również ich zdolności interpersonalne, ponieważ wraz ze swymi kolegami i koleżankami przeżywają niezapomniane przygody i odkrywają nieznane zjawiska przyrody, co zacieśnia więzy międzyludzkie znacznie lepiej od siedzenia razem w szkolnej ławce, czy krótkiej zabawy na przerwie lub po szkole. Wszystko wskazuje więc na to, że wycieczki szkolne mają na nasze dzieci wpływ niezwykle pozytywny, więc nie ma powodów do zabraniania im uczestnictwa.

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:

Losowe artykuły:

  • Białystok – interesujące miasto do zwiedzania

    Wbrew pozorom Białystok jest niesłychanie interesującym miastem, które naprawdę warto zobaczyć na własne oczy. Nie jest to doceniany i popularny ośrodek turystyczny, co – przynajmniej dla niektórych – może uczynić taką w wyprawę (w jeszcze większe, można by powiedzieć, nieznane) jeszcze bardziej atrakcyjną. W Białymstoku odnajdziemy wiele wspaniałych miejsc. Rynek Kościuszki to punkt obowiązkowy wycieczki….

  • Wyspa Kos ? Grecja

    Kos to niezbyt duża wyspa (druga, co do wielkości Dodekanezu), którą można objechać w jeden dzień, gdyż ma tylko 40 kilometrów długości i 10 kilometrów szerokości, ale na tej niewielkiej wyspie jest naprawdę wiele ciekawych rzeczy i miejsc do obejrzenia. W stolicy, w mieście Kos rośnie olbrzymi platan, mający 15 metrów w obwodzie, który według…

Reklama: