Turystyka

Wyspa Kos ? Grecja

Off 1

Kos to niezbyt duża wyspa (druga, co do wielkości Dodekanezu), którą można objechać w jeden dzień, gdyż ma tylko 40 kilometrów długości i 10 kilometrów szerokości, ale na tej niewielkiej wyspie jest naprawdę wiele ciekawych rzeczy i miejsc do obejrzenia. W stolicy, w mieście Kos rośnie olbrzymi platan, mający 15 metrów w obwodzie, który według tutejszej legendy, został posadzony własnoręcznie przez ojca nauk medycznych, Hipokratesa; niedaleko znajdują się ruiny starożytnego miasta ? archeolodzy oceniają jego wiek na około 366 rok przed naszą erą.
Cztery kilometrów od miasta Kos znajduje się wspaniały ośrodek, założony w IV wieku przed nasza erą, położony na tarasach a poświęcony bogu sztuki lekarskiej Asklepiosowi.
Niedaleko miejscowości Kamari warto obejrzeć ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki św. Stefana, a po północnej stronie wyspy położone jest słone jezioro, gdzie można zobaczyć przepiękne flamingi.
W Kefalos na wzgórzu stał kiedyś zamek joannitów, z którego zostały już tylko ruiny, ale widok z tego miejsca jest naprawdę urzekający?

About the author / 

admin

Related Posts

Polecamy:

Losowe artykuły:

  • Loty na Majorke

    Zastanawiając się nad wyborem wakacyjnego kierunku podróży warto jest oczywiście wziąć pod uwagę słoneczną Hiszpanię. Oprócz kontynentalnej części kraju, niezwykłą atrakcję stanowią hiszpańskie wyspy. Wśród nich popularnością cieszy się oczywiście Majorka, bowiem loty na Majorke można zarezerwować w niezwykle atrakcyjnych cenach. Na wyspie tej panuje bardzo przyjemny klimat, przez co doskonale można spędzić na niej…

  • Hotele nad morzem

      Władysławowo i Cetniewo to świat wakacji. Popularne Władysławowo, przez letników nazywane po koleżeńsku ? Władkiem, oferuje wspaniałą plażę i moc atrakcji nadmorskich. Gdy pada deszcz warto zajrzeć do domu, w którym często wypoczywał generał Józef Haller wraz z rodziną. Muzeum Hallerówka to Centrum Pamięci Generała i Błękitnej Armii. W sąsiednim domku, który dawniej był…

Reklama: